Can you Guess?

Can you guess the herb I am going to talk about this week? 

Here are some facts about this Herb:

  1. Used as a dye
  2. Harvested by hand only
  3. And the kicker…The cost of a pound of this herb is $4,500

 

Can you guess? 

Post coming on Valentine’s Day, if you are still looking for a easy dessert recipe for the end of your valentine’s dinner with that special someone, you will love the recipe.

About the Author

1 thought on “Can you Guess?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *